‘Mi Note 2’, një ‘Note 7’ që nuk eksplodon

Xiaomi ka prezantuar Mi Note 2, një telefon i mençur që duket ngjashëm me modelin e dështuar të kompanisë Samsung, Galaxy Note 7. I lakuar në të dy

Xiaomi ka prezantuar Mi Note 2, një telefon i mençur që duket ngjashëm me modelin e dështuar të kompanisë Samsung, Galaxy Note 7.

I lakuar në të dy anët me një ekran 5.7 inç, procesor Snapdargon 821, 6GB RAM, kamerë prapa 22.56 megapiksel, kamerë frontale 8 megapiksel dhe bateri 4070mAh, Mi Note 2 është një fabletë që nuk shpërthen por që dhe posedon disa specifika edhe më të mira se Galaxy Note 7.

Ky telefon i mençur kushton 413 dollarë për variantin me 4GB/64GB dhe 516 dollarë për variantin me 6GB/128GB.

COMMENTS