Messi i lumtur për golin e 100-të në Ligën e Kampionëve

Messi i lumtur për golin e 100-të në Ligën e Kampionëve

Neymar po bëhet gati për Botëror dhe një tjetër transferim rekord
Ronaldo me kontratë të re te Reali, paga rritet për dy milionë euro

Tifozët në Camp Nou kanë parë nga afër shkëlqimin e Lionel Messit, ku shënoi golin e 99-të dhe 100-të në Ligën e Kampionëve në fitoren 3-0 ndaj Chelseat.

Ai ka folur për këtë arritje, ndërsa ka analizuar edhe ndeshjen.

‘Jam i lumtur që kam arritur 100 gola në një garë kaq të bukur, por gjëja më e rëndësishme është që të ecim para, përballë një skuadre me lojtar shumë kualitativ’.

‘Shënuan herët në këtë ndeshje të rëndësishme. Jam i lumtur se si ndodhi’.

‘Ishte ndeshje e vështirë, por ne u treguam të fortë. Kur shënuan golin e tretë ishin të kualifikuar’.

Antonio Conte e lavdëroi shumë Messin në konferencë për shtyp, ndërsa argjentinasi e falënderoi për këtë.

‘Nuk i kam dëgjuar, por nëse e ka thënë këtë e falënderoj për fjalët e mira’.

‘Jam shumë i lumtur për këtë mbrëmje dhe arritjen në çerekfinale, që ishte gjëja që e dëshironim’.

Ndeshja e radhës për Messin dhe shokët e tij është kundër Bilbaos të dielën.

COMMENTS