Mbyllen të gjitha stacionet e metrosë në Shën Petersburg

Mbyllen të gjitha stacionet e metrosë në Shën Petersburg

Ligji për Trepçën, Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Listës Serbe
Kjo është mënyra si ta plotësoni fletëvotimin (Video)

Janë mbyllur të gjitha stacionet e metrosë në qyteti e dytë më të madh të Rusisë, Shën Petersburg, pas një shpërthimi të fuqishëm në stacionin ‘Sennaya Ploshchad’, ku u vranë të paktën 10 persona dhe u plagosën 50 të tjerë.

Një staf prej më shumë se 80 vetave të ekipeve të shpëtimit janë dërguar në vend të ngjarjes, raporton agjencia e lajmeve e Rusisë, Tass.

COMMENTS