Mbretëresha e xhudos Majlinda Kelmendi ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian (Foto)

Kosova nuk pranon të shkojë në Serbi pa flamur
Munishi dhe gjyqtari Gashi zbulojnë të vërtetën e video-skandalit (Video)

Xhudsitja kosovare, Majlinda Kelmendi, ka fituar për herë të tretë Kampionatin Evropian të xhudos, duke konfirmuar epitetin Mbretëresha e xhudos.

Ajo ka mposhtur në finale të kategorisë deri në 52 kilogramë rusen Alesya Kuznetsova.

Kelmendi fitoi me Ippon.

Kampionia olimpike ka fituar më parë edhe dy herë të tjera titullin e më të mirës në Evropë, në vitet 2016 e 2014, ndërsa në vitin 2013 fitoi medalje të bronztë.

COMMENTS