Mbipesha po i ‘vret’ njerëzit (Video)

Dua Lipa në reklamën e Google Pixel 2 (Video)
Shkencëtarët: Djathi mund të ju shkaktojë varësi (Video)

Mbipesha ose obeziteti është shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme.

Ky fakt u bë me dije nga Society of General Internal Medicine gjatë një takimi të mbajtur në Uashington dhe të udhëhequr nga ekspertë nga klinika Cleveland në New York.

COMMENTS