Mbahet ‘American Music Awards 2016’, Justin Bieber triumfon! (Foto)

Ndarja e çmimeve 'American Music Awards 2016' u mbajtë të dielën mbrëma në Microsoft Theater të Los Angelesit . Performuesit e kësaj nate ishin : B

Ndarja e çmimeve ‘American Music Awards 2016’ u mbajtë të dielën mbrëma në Microsoft Theater të Los Angelesit .

Performuesit e kësaj nate ishin : Bruno Mars , Lady Gaga dhe Justin Biber.

bruno-mars-amas-2016-american-music-awards-1479691519

Ndër fituesit e këtij edicioni me më së shumti çmime ishin: Rihanna, Bieber, Beyonce dhe Adele. Kurse nikoqir të kësaj mbrëmje ishin modelja Gigi Hadid dhe Jah Phaorah.

la-et-ms-american-music-awards-2016-highlights-pictures

Ja dhe lista e plotë e fituesve të këtij evenimenti:

Artisti/ja e vitit – Ariana Grande

Artistja e preferuar – Selena Gomez

Artisti i preferuar – Twenty One Pilots

Dyshja ose grupi i preferuar – Country Florida Georgia Line

Tema më e mirë muzikore – Purple Rain

Artisti i preferuar — Rap/Hip-Hop – Drake

Artisti i ri i vitit i zgjedhur për T-Mobile – Zayn

Kënga e preferuar — Country – Tim McGraw “Humble And Kind”

Bashkëpunimi i vitit – Fifth Harmony Featuring Ty Dolla $ign “Work From Home”

Artisti i preferuar — Electronic Dance Music – The Chainsmokers

Albumi i preferuar — Rap/Hip-Hop – Drake

Dyshja ose grupi i preferuar — Pop/Rock – Twenty One Pilots

Turneu i vitit – Beyonce

Videoja e vitit – Justin Bieber “Sorry”

Artisti i preferuar — Pop/Rock – Justin Bieber

Album i preferuar — Pop/Rock – Justin Bieber “Purpose”

Kënga e preferuar — Pop/Rock – Justin Bieber “Love Yourself”

Artisti i preferuar — Country – Blake Shelton

Artistja e preferuar — Country – Carrie Underwood

Albumi i preferuar — Country-Carrie Underwood, Storyteller

Kënga e preferuar — Rap/Hip-Hop – Drake “Hotline Bling”

Artisti i preferuar — Soul/R&B – Chris Brown

Artistja e preferuar — Soul/R&B – Rihanna

Albumi i preferuar — Soul/R&B – Rihanna “Anti”

Kënga e preferuar — Soul/R&B – Rihanna Featuring Drake “ëork”

Artistja e preferuar bashkëkohore – Adele

Artisti i preferuar — Latin – Enrique Iglesias

Artisti i preferuar frymëzues bashkëkohor – Hillsong United

2016-american-music-awards-top-moments-and-winners_Nr4MplZC3.jpg.images

COMMENTS