Makarona me mish viçi, në mënyrën meksikane (Video)

Makarona me mish viçi, në mënyrën meksikane (Video)

Makarona të mbushura me kërpudha dhe proshutë pule
Suxhuk në skarë, të zier në birrë (video)

Shikojeni videon dhe vetë gatuani këtë ushqim fenomenal.

Përbërësit:

½ kg mish të bluar viçi
4 lugë përzierje erëzash
2 filxhanë ujë
400 g domate të grirë
400 g salcë domatesh
400 g kokrra misri
2 filxhanë makarona
kripë dhe piper
djathë i grirë në rende
presh të freskët, të grirë.

COMMENTS