Majlinda dhe Distria kalojnë në gjysmëfinale të Parisit

Majlinda dhe Distria kalojnë në gjysmëfinale të Parisit

Jams bëhet shënuesi i shtatë më i mirë në histori, por Cavs humbin
Këto janë çmimet e biletave për ndeshjet kualifikuese ‘Eurobasket 2017’

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi janë kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Sleamit të Parisit në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Fituesja e medaljes së Artë, Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Seamit të Parisit, pasi ka eliminuar franceze Astride Gneto.

Majlinda e ka dominuar luftën gjatë tërë kohës, por i janë dashur vazhdimet për të fituar këtë takim.

Ndërsa Distria Krasniqi në çerekfinalen tjetër ka mposhtur xhudisten ruse, Natalia Kuziutina pas vazhdimeve.

Distria në gjysmëfinale do të luaj ndaj japonezes, Natsumi Tsunoda.

COMMENTS