Majlinda dhe Distria kalojnë në gjysmëfinale të Parisit

Short me fat për Skënderbeun në Ligën e Evropës
FFK-ja kundër ‘ndeshjeve humanitare’ ku bëhen fyerje e provokime nga serbët

Majlinda Kelmendi dhe Distria Krasniqi janë kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Sleamit të Parisit në kategorinë deri në 52 kilogramë.

Fituesja e medaljes së Artë, Majlinda Kelmendi është kualifikuar në gjysmëfinale të Grand Seamit të Parisit, pasi ka eliminuar franceze Astride Gneto.

Majlinda e ka dominuar luftën gjatë tërë kohës, por i janë dashur vazhdimet për të fituar këtë takim.

Ndërsa Distria Krasniqi në çerekfinalen tjetër ka mposhtur xhudisten ruse, Natalia Kuziutina pas vazhdimeve.

Distria në gjysmëfinale do të luaj ndaj japonezes, Natsumi Tsunoda.

COMMENTS