Lutfi Haziri: Mbi 1 milionë euro investime në QKMF-në e re në Gjilan (Foto)

Të rinjtë e Kosovës ia mësyjnë Policisë plot shpresë, të bindur se s’do të shkojë ‘me të njofshëm’
Rusia i ofron mbështetje Serbisë në ‘mbrojtjen e interesave nacionale’ në raport me Kosovën

I pari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri e ka bërë publike përmes një fotografie pamjen e punimeve të ndërtimit të objektit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjes në Gjilan.

Gjithashtu Haziri ka bërë të ditur se investimet në këtë objekt arrijnë vlerën e 1.4 milionë eurove.

Ky është postimi i plotë:

Këto janë punimet në ndërtimin e objektit të Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare (QKMF) në Gjilan. Vlera e investimeve është mbi 1.4 milionë euro. Ky objekt gjigant do të t’ia lehtësoj jashtëzakonisht shumë punën stafit shëndetësor, e në të njejten kohë do të ofrojmë shërbime sa më të mira për pacientët. Shëndetësia primare ka qenë dhe mbetet prioriteti kryesor i qeverisë komunale sa i përket investimeve. Vazhdojmë me punë t’hajrit! LH

COMMENTS