Liverpooli prek gjysmëfinalen me fitoren ndaj Cityt

Liverpooli prek gjysmëfinalen me fitoren ndaj Cityt

PSG interesohet për Toni Kroosin
Caparros zëvendëson Montellan te Sevilla

Liverpooli ka mposhtur Manchester Cityn edhe në ndeshjen e dytë, për të siguruar gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve.

‘Të kuqtë’ mposhtën ‘Qytetarët’ me rezultat 2 me 1 dhe atë të përgjithshëm 5 me 1 për t’iu bashkuar Romës në gjysmëfinale, e cila mposhti Barcelonën 3 me 0 për të siguruar një vend në katërshen e fundit.

City nisi mirë takimin kur realizoi Gabriel Jesus, mirëpo Liverpooli në pjesën e dytë realizoi dy gola për të siguruar gjysmëfinalen. Ishte Mohamed Salah që u përkujdes për rezultatin 1 me 1 ndërsa Roberto Firmino pas një gabimi të mbrojtësit Nicolas Otamendi realizo për 2 me 1.

COMMENTS