Liverpooli drejtë kupës në gjysmëfinale (Foto)

Liverpooli pasi ka mposhtur Leeds Unitedin me rezultat 2 me 0, ka kaluar në gjysmëfinale të kupëe EFL. Golat për “Të kuqtë” i realizuan Divock Origi dhe 17-vjeçari Woodburn. Woodburn me këtë gol u bë futbollisti më i ri në histori që realizon për Liverpoolin. Gjysmëfinalet luhen më 9 dhe 23 janar.

Liverpooli pasi ka mposhtur Leeds Unitedin me rezultat 2 me 0, ka kaluar në gjysmëfinale të kupëe EFL.

Golat për “Të kuqtë” i realizuan Divock Origi dhe 17-vjeçari Woodburn.
Woodburn me këtë gol u bë futbollisti më i ri në histori që realizon për Liverpoolin.

WOODBURN-1

Gjysmëfinalet luhen më 9 dhe 23 janar.

COMMENTS