Lista Serbe kthehet në Kuvend

Tragjike në plazh, mbyten dy vajza dhe një djalë në Shqipëri
Frikë për jetën e tyre, banorët i venë flakën elefantëve (Foto)

Lista Serbe ditë më parë ka bërë publike se do të kthehet në institucionet e Kosovës, pas bojkotit gati 6 muajsh.

Kthimin në institucione e bënë për herë të parë në Mbledhjen e Komisionit të Kuvendit tri ditë më parë.

Ndërsa sot, me mbajtjen e seancës së Kuvendit ata janë kthyer edhe në Kuvend.

Ata kanë deklaruar se kthimin e tyre e kanë bërë për ta kundërshtuar formimin e ushtrisë së Kosovës.

COMMENTS