Lindita Halimi publikon klipin e ‘World’, këngës përfaqësuese në Eurovision

Lindita Halimi publikon klipin e ‘World’, këngës përfaqësuese në Eurovision

Kafeja është një nga pijet më të konsumuara në botë (Video)
Princi William dhe Kate Middleton ndiqen nga fotografët edhe kur dalin për darkë familjare (Foto)

Kënga e Lindita Halimit, që do të përfaqësojë Shqipërinë në festivalin evropian të këngës, është publikuar mbrëmjen e djeshme në kanalin zyrtar të ‘Eurovision-it’ në Youtube.

Kënga është punuar nga kompozitori Klodian Qafoku, me tekst të Big Bastës dhe Lindita Halimit.

Jo vetëm shpirtërore, por në të njëjtën kohë edhe e fuqishme, ‘Bota’ e Linditës përcjell një mesazh të fortë, falë edhe interpretimit të këngëtares.

Versioni anglisht i këngës është miksuar në studion e Marco Borsatti, orkestruar nga Andrea Camilletti, Shpëtim Saraçi dhe Klodian Qafoku, ndërsa masterizimi i këngës është bërë nga Tom Coyne në Sterling Sound Studio.

Në profilin e saj zyrtar në Facebook, Lindita ka falënderuar të gjithë bashkëpunëtorët e këngës dhe të gjithë ata që e kanë mbështetur dhe e mbështetin përfaqësimin e saj në Kiev të Ukrainës, në muajin maj kur edhe mbahet Eurosong-u.

COMMENTS