Latifi i AAK-së fiton në Rahovec pas rinumërimit të votave

Latifi i AAK-së fiton në Rahovec pas rinumërimit të votave

Në Qendrën për Numërim dhe Rinumërim të votave ka përfunduar procesi i rinumërimit të votave për komunën e Rahovecit në 3 vendvotime që ishin raportua

Në Qendrën për Numërim dhe Rinumërim të votave ka përfunduar procesi i rinumërimit të votave për komunën e Rahovecit në 3 vendvotime që ishin raportuar parregullsi.

E pas përfundimit të këtij procesi, del se Smajl Latifi i AAK-së është fitues i këtyre zgjedhjeve duke e mposhtur kështu Idriz Vehapin e PDK-së në këtë komunë, raporton Koha.net.

Anëtari i QKZ-së nga AAK, Binak Vishaj, ka thënë se kandidati i tyre për kryetar të Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, është kryetari i ri i kësaj komune.

‘Konfirmohet fitorja e Smajl Latifit për Rahovec. Edhe me votat me kusht fiton Smajl Latifi. Urime AAK’, shkroi Vishaj në Facebook.

COMMENTS