Largoni qimet përgjithmonë nga fytyra

Një recet ruse për heqjen e përhershme të qimeve të fytyrës, e cila zbut lëkurën, duke e bërë të shkëlqej. Përbërësit e përzierjes janë të mbushura

Një recet ruse për heqjen e përhershme të qimeve të fytyrës, e cila zbut lëkurën, duke e bërë të shkëlqej.

Përbërësit e përzierjes janë të mbushura me vitamina, minerale dhe antioksidantë.

Përbërësit:

1 lugë gjelle bollgur

2 lugë gjelle lëng limoni

3 lugë gjelle mjaltë

Përgatitja:

Shtoni në një enë të gjithë përbërësit dhe përziejini mirë derisa të formoni një masë homogjene.
Aplikojeni përzierjen e përgatitur në zonën ku ju dëshironi të hiqni qimet e fytyrës dhe lëreni të veprojë për rreth 15 minuta. Më pas, lajeni fytyrën me ujë të ngrohtë, pas kësaj, aplikoni një krem hidratues në fytyrë.
Ndiqeni këtë procedurë 2 deri 3 herë në javë, pas një muaji, do të befasoheni nga rezultatet.

COMMENTS