Kuvendi i Kosovës mban seancë solemne për 9 vjetorin e Pavarësisë

Kandidati proserb për president të Malit të Zi thotë do të anulojë njohjen e Kosovës
Haradinaj: Kosova brenda 10 ditësh do ta ketë Qeverinë

Për nder të 9 vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, sot mbahet seancë solemne e Kuvendit të Republikës së Kosovës. Seanca solemne është paraparë të mbahet në orën 15:00.

Për nder të kësaj dite, organizohet pritje shtetërore, në të cilën të ftuar janë edhe diplomatë të akredituar në Prishtinë.

Ndërkohë që në orën 18:00 presidenti i vendit Hashim Thaçi dhe kryeministri Isa Mustafa organizojnë pritje shtetërore për nder të kësaj feste.

COMMENTS