Ku pret të luaj Xherdan Shaqiri (Foto)

Ku pret të luaj Xherdan Shaqiri (Foto)

Barcelona: Messi afër vazhdimit të kontratës
Pse Pishina Olimpike në ‘Rio 2016’ u bë e gjelbër (Foto)

Për mesfushorin kosovar Xherdan Shaqiri do të ishte absurde sikur të thoshte se do ta përfundonte karrierën në Stoke City. Shaqiri pret që shpejt të luajë për një skuadër të “Championsit”.

“Në moshën 25-vjeçare do të ishte absurde të thosha se unë dua ta përfundoj karrierën në Stoke Cityt. Në këtë moment po ndihem shumë rehat, kam shënuar tre gola. Stoke City është super ekip me super trajner dhe mban vendin e nëntë në Premier League. Por sigurisht unë do të luaj në një të ardhme të afërt edhe një herë në Ligën e Kampionëve”, është shprehur Shaqiri.

COMMENTS