Kthehet Superliga, sot në Prizren përballen Liria dhe Besa

Kthehet Superliga, sot në Prizren përballen Liria dhe Besa

Pas pushimit dy javor ku kombëtaret luajtën mes vete, rikthehet Vala Superliga e Kosovës. Gjithçka fillon sot me ndeshjen që zhvillohet ne Prizren

Pas pushimit dy javor ku kombëtaret luajtën mes vete, rikthehet Vala Superliga e Kosovës.

Gjithçka fillon sot me ndeshjen që zhvillohet ne Prizren e që takohen rivalët e vjetër, Liria –Besa.

Skuadrat vijnë me objektiva të kundërt, pasi që Liria është në ‘luftë’ për titull, ndërsa Besa për mbijetesë.

Prizrenasit nuk kanë qenë asnjëherë në pozitë më të mirë që nga paslufta, ndësa në anën tjetër është e kundërta për Besën, pasi rrezikon për herë të parë të bie nga elita e futbollit kosovar.

Të shtunën janë dy ndeshje: Prishtina – Vëllaznimi dhe Drita – Flamurtari.

Ndërsa të dielën Gjilani pret Vllazninë, Trepça ’89 është nikoqir i Drenicës, ndërsa derbi zhvillohet mes Feronikelit dhe Llapit në Drenas.

Ndeshjet fillojnë nga ora 14:00.

COMMENTS