Kryeministri bullgar arrin në Kosovë

Kryeministri bullgar arrin në Kosovë

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov tashmë ka arritur në Kosovë. Në pamjet e më poshtme, shihet se Borissov sapo ka ateruar në aeroportin e P

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov tashmë ka arritur në Kosovë.

Në pamjet e më poshtme, shihet se Borissov sapo ka ateruar në aeroportin e Prishtinës ‘Adem Jashari’, për të qëndruar në një vizitë zyrtare gjatë ditës së sotme.

Ndryshe, gjatë ditës ai pritet të takohet me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi; kryeministrin, Ramush Haradinaj dhe krye-parlamentarin, Kadri Veseli.

COMMENTS