Gatuajini këto kroketa të thjeshta e të shpejta patatesh dhe shijojini me salcën tuaj të preferuar.

Përbërësit:
1 kg patate
1 qepë
2 vezë
2 lugë gjelle ajke e thartë
sipas nevojës miell
kripë dhe piper i zi
vaj

Udhëzimet:

Patatet e qepën qërojini e më pas grijini në rende.

Shtojani kripën.

Shtojani edhe vezët, ajkën dhe miellin derisa të fitoni një masë mesatarisht të trashë, të cilën mund ta merrni me lugë.

Kroketat e përgatitura fërgojini në vajin e ngrohur, derisa të skuqen mirë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *