Kosova në histori, shkeli Lituaninë

Kosova në histori, shkeli Lituaninë

Cristiano Ronaldo e do me zemër Ligën e Kampionëve, e këndon edhe himnin me pasion (Video)
Legjenda e NBA-s krijon probleme, largohet prej palestrës dhe më pas arrestohet prej policisë (Video)

Pas fitores sensacionale me rezultat 2:1 kundër Izraelit U-19, Kosova U-19 triumfoi bindshëm me 3:0 ndaj Lituanisë U-19, në ndeshjen e xhiros së tretë të grupit 6-t[ë të kualifikimeve për Kampionatin Evropian U-19 në futboll.

Djelmoshat e Kosovës futen në histori, duke e kaluar grupin, pasi që zunë vendin e dytë me 6 pikë sa ka edhe i pari Austria, duke lënë pas vetes Izraelin U-19 me 3 sosh dhe Lituaninë U-19 pa asnjë pikë. Futbollistë e rinj të Kosovës shkëlqejnë me lojë, duke shënuar përmes Leotrim, Kryeziut (27’ e 48’-nga penalltia) dhe Gentrit Limanit (50’)

COMMENTS