Kosova dhe Shqipëria humbin në FIFA

Kosovës dhe Shqipërisë humbjet në eliminatoret e Botërorit ‘Rusia 2018’ i kanë kushtuar me rënie në pozicione.

Përfaqësuesja kosovare pas humbjes prej Islandës me rezultat 2:1 ka humbur gjashtë pozita duke u renditur në vendin e 170.

Humbja prej Italisë dhe miqësoren me Bosnjën, kuqezinjve u kushtoi me rënie për 12 pozita, e cila gjen vetin në vendin e 66.Ko

Brazili tash ka marr kryesimin e listës duke lënë pas Argjentinën ndërsa në vendin e tretë dhe të katërt gjenden Gjermania, përkatësisht Kili.

COMMENTS