Kos me mjaltë dhe arra për mëngjes

NJë mëngjes super i shëndetshmë për të gjithë familjen. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen vetëm pak minuta dhe për më tepër do t’ju shijojë pa m

NJë mëngjes super i shëndetshmë për të gjithë familjen. Për përgatitjen e kësaj recete ju duhen vetëm pak minuta dhe për më tepër do t’ju shijojë pa masë.

Përbërësit:

2 1/2 gota kos
3/4 lugë gjelle vanilje
1 1/2 gota arra
3/4 filxhan çaji mjaltë

Përgatitja:

Ngrohni fillimisht furrën ën temperaturën 180 gradë Celcius.

Hidhni arrat në një letër pjekje dhe vendosini në furrë.

Lërini të piqen për 8 minuta. Më pas hidhini në një tas të ftohen.

Kombinoni kosin, vaniljen dhe arrat në një tas për servirje.

Hidhni mbi të mjaltin, dhe pak pluhur kanelle.

Shërbejeni menjëherë ose mund ta ruani në frigorifer.

COMMENTS