Konfirmohet koncerti i Enrique Iglesias në Tiranë, ja kur dhe ku do të performojë

Konfirmohet koncerti i Enrique Iglesias në Tiranë, ja kur dhe ku do të performojë

Ylli i muzikës botërore, Emeli Sande do të performojë për 'Natën e Bardhë' në Tiranë, Artisten e njohur pritet ta ndjekin një numër i madh adhurues të

Ylli i muzikës botërore, Emeli Sande do të performojë për ‘Natën e Bardhë’ në Tiranë, Artisten e njohur pritet ta ndjekin një numër i madh adhurues të kryeqytetit në sheshin ‘Skënderbej’, pasi fama e këngëve të saj është mbarëkombëtare.

Por Bashkia e Tiranës duket se ka rezervuar një tjetër surprizë për kryeqytetasit, pasi në muajin maj pritet të vijë në Tiranë artisti më ‘in’ i viteve 2000, Enrique Iglesias.

Lajmin ekskluziv e bëri me dije drejtorja e promovimit në Bashkinë e Tiranës, Juli Dhame e cila tha se Iglesias por dhe shumë yje të tjerë botëror duan të performojnë turet në Tiranë.

E ftuar në programin ‘Pasditja ime’ të gazetarit Eraldo Rexho, Dhame tha se evente të tjera kulturore pritet të zhvillohen përgjatë fundvitit në Tiranë.

COMMENTS