Kombëtarja kthehet sot, pritje madhështore në aeroport (Foto)

Kombëtarja e Shqipërisë e mbylli dje përvojën e saj mbresëlënëse në 'Euro 2016'. Ekipi kuqezi ka mësuar fatin e tij - eliminimin, pas ndeshjes Hungari

Kombëtarja e Shqipërisë e mbylli dje përvojën e saj mbresëlënëse në ‘Euro 2016’. Ekipi kuqezi ka mësuar fatin e tij – eliminimin, pas ndeshjes Hungari – Portugali 3:3, duke përfunduar i treti në Grupin A me 3 pikë.

Lajmin për kthimin e kombëtares sot në orën 15:30 e dha vetë dje Kryeministri Edi Rama i cili gjithashtu ftoi të gjithë të presin ‘heronjtë tanë kombëtarë’

Plani i pritjes:

Pritja do të nisë të bëhet në Rinas, ku një autobus i hapur do të presë kuqezinjtë, ashtu si të ishte ekip kampion.
Do të bëhet bllokimi i rrugëve nga Rinasi deri në sheshin ‘Nënë Tereza’
Lojtarët do të nderohen me çelësin e bashkisë së Tiranës. Ceremonia në ‘Tirana Fan Zone’.
Pastaj në Ministrinë e Jashtme do të vijojnë procedurat për pasaportat diplomatike.
Pritje dhe në Kryeministri

Kthehet kombetarja

autobusi

debiasi me canen

debiasi aeroplan

autobusi kuq

sheshi

sheshii

nga lart

COMMENTS