Koktell ‘Summer Fling’

Çokollata ‘Raffaello’: toptha më të shijshëm për vetëm 15 minuta!
Kek me banane

5 manaferra

1/4 Kivi i qëruar

Gjysmë limoni

45 ml. vodka manaferre

Disa pika shurup të thjeshtë

Disa pika lëng boronice

Disa pika prej pijes së xhenxhefillit

Soda club

Gjethe menteje për zbukurim

Përgatitja:

Për të përgatitur shurupin e thjeshtë, përzieni në sasi të barabarta të ujit të ngrohtë dhe sheqerit, derisa sheqeri të shkrihet. Përzijini kokrrat manaferrat dhe kivin në një miksues koktejesh.

Shtoni akullin dhe pjesën tjetër të përbërësve. Përziejini fort dhe lëngun hedheni në një gotë të mbushur me akull. Në fund hedhni pijen me xhenxhefill dhe soda clubin. Vendosni një gjethë menteje për zbukurim.

COMMENTS