Koktej me shalqi

Përgatitet shpejt, por shijen nuk do ta harroni për shumë gjatë. Përbërësit: -Shalqi i prerë në copa -50 cl vodka -1 lugë sheqer pluhur -Akul

Përgatitet shpejt, por shijen nuk do ta harroni për shumë gjatë.

Përbërësit:

-Shalqi i prerë në copa
-50 cl vodka
-1 lugë sheqer pluhur
-Akull i grimcuar
-1 copë shalqi për dekor

Përgatitja:

Fillimisht, merr shalqirin, vodkën dhe sheqerin dhe futini në një blender për 10 sekonda, deri sa shalqiri të bëhet i lëngshëm.

Më pas, shto akullin, dhe përzieji të gjithë përbërësit për pesë sekonda.

Zbukurojeni gotën me një copëz shalqi të freskët, dhe shërbejeni të ftohtë.

COMMENTS