Kofshë pule në salcë domateje (video)

Kofshë pule në salcë domateje (video)

Pa sheqer dhe pa pjekje: Ëmbëlsirën e shpejtë dhe të shëndetshme mund ta hani sa t’jua dojë qejfi! (Video)
Supë peshku me perime

Përbërësit:

15 gr. marmelatë,
75 gr. gjalpë kikiriku,
3 lugë sheqer të kaftë,
120 ml. salcë soje,
2 lugë miell misri,
2 lugë keçap,
1 lugë salcë fish,
1 lugë hudhër pluhur,
1/2 lugë të vogël piper të kuq,
1/2 lugë të vogël qimon (Carum cari),
1 lugë e vogël kripë,
1/2 lugë të vogla piper,
2 lugë vaj ulliri,
600 gr. kofshë pule pa eshtra,
presh apo qepë të reja për zbukurim

Përgatitja:

COMMENTS