Klubet italiane komplimente Romës

Klubet italiane komplimente Romës

Roma merr komplimente nga tre kundërshtarët më të mëdhenj (Foto) Roma është befasia e këtij viti në Ligën e Kampionëve. Skuadra italiane ka eliminu

Roma merr komplimente nga tre kundërshtarët më të mëdhenj (Foto) Roma është befasia e këtij viti në Ligën e Kampionëve.

Skuadra italiane ka eliminuar Barcelonën, madje edhe pse ishte në disavantazh prej tri golash.

Ata pas fitores ka marrë lëvdata edhe nga klubet rivale të Serie A, transmeton Indeksonline.

Në faqet zyrtare në Twitter, Milani, Juventus dhe Inter e kanë uruar Roman për këtë fitore.

Një gjë të tillë nuk e ka bërë Lazio, edhe pse të njëjtit qytet ata njihen për rivalitet.

COMMENTS