Klopp: Do të luftojmë për ëndrrën tonë, finalen e ‘Championsit’

Klopp: Do të luftojmë për ëndrrën tonë, finalen e ‘Championsit’

Jurgen Klopp ka pranuar se kalimi në finale të Ligës së Kampionëve do të jetë ëndërr për të dhe për lojtarët e Liverpoolit. Pas fitores 5 me 2 në A

Jurgen Klopp ka pranuar se kalimi në finale të Ligës së Kampionëve do të jetë ëndërr për të dhe për lojtarët e Liverpoolit.

Pas fitores 5 me 2 në Anfield, ‘Të kuqtë’ janë në Romë për ndeshjen e kthimit të gjysmëfinales. Dy gola të vonshëm i kanë dhënë shpresë Romës për ndeshjen e dytë, të cilën mezi po e pret Kloppi.

‘Jemi këtu për të luftuar për ëndrrat tona – kështu është – ne duam të shkojmë në finale’, ka thënë Klopp në konferencën për media.

‘Ishim pozitivë në Anfield, ishim 5 me 0 dhe pastaj i pësuam dy gola. Disa njerëz mendonim se e kemi humbur ndeshjen, por nuk është kështu. Jemi 5 me 2 – njerëzit mendojnë se Romës i duhet fitorja 3 me 0, por është rezultat i lartë [për ta arritur]’, ka shtuar ai.

‘Kjo do të thotë se nesër ka futboll dhe mezi po e pres sepse është ajo që duam. Doni të luani në fazat e mëdha dhe për gjëra të mëdha. Për këtë arsye jemi këtu’.

COMMENTS