Klinë, vdes një grua, dyshohet që u helmua gjatë pastrimit me dezinfektues

Një femër në Klinë dyshohet se ka vdekur si pasojë që ka përdorur disa dezinfektuesve të fortë gjatë pastrimit. Policia e Kosovës ka informuar se n

Një femër në Klinë dyshohet se ka vdekur si pasojë që ka përdorur disa dezinfektuesve të fortë gjatë pastrimit.

Policia e Kosovës ka informuar se në fshatin Bokshiq të Klinë një burrë – dëshmitari ka raportuar se gruaja e tij gjersa ka qenë duke pastruar me preparate dezinfektuese është helmuar dhe ka vdekur.

‘Vdekjen e ka konstatuar mjeku kujdestar’, thotë Policia.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë dërgohet në IML për obduksion.

COMMENTS