Kjo recetë nga hudhra do të rrafshojë rrudhat tuaja për shtatë ditë

Kjo recetë nga hudhra do të rrafshojë rrudhat tuaja për shtatë ditë

Shumica e femrave shpenzojnë mjaft para në preparate të ndryshme kozmetike, të cilat zakonisht nuk janë edhe aq efikase, ndërkaq në kuzhinë kanë s

Shumica e femrave shpenzojnë mjaft para në preparate të ndryshme kozmetike, të cilat zakonisht nuk janë edhe aq efikase, ndërkaq në kuzhinë kanë serum të shkëlqyeshëm kundër rrudhave.

Të gjithë e dinë që hudhra është e shkëlqyeshme për shëndetin dhe është antioksidant i fuqishëm dhe antibiotik natyror, mirëpo a e keni ditur që i rrafshon rrudhat?

Përgatitni maskën e shkëlqyer për përtëritjen e fytyrës suaj.

Për këtë recetë ju duhen këta përbërës si më poshtë:

– Hudhër
– Argjilë e bardhë
– Mjaltë
– Ujë të ftohtë

Hudhrën shtypeni deri sa të krijohet lloj paste, shtoni një lugë çaji mjaltë si dhe një lugë gjelle argjilë të bardhë

COMMENTS