Kjo këngëtare mposhti mbrëmë Dua Lipën dhe Rita Orën (Foto)

Kjo këngëtare mposhti mbrëmë Dua Lipën dhe Rita Orën (Foto)

Mbrëmë në Berlin është mbajtur ECHO Awards 2018. Në këtë festival mori pjesë këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora, e cila performoi një n

Mbrëmë në Berlin është mbajtur ECHO Awards 2018.

Në këtë festival mori pjesë këngëtarja kosovare me famë botërore Rita Ora, e cila performoi një nga hitet e saj, ndërsa ishte e nominuar edhe në kategorinë ‘Artisti më i mirë ndërkombëtar’.

E në këtë kategori ishte e nominuar edhe Dua Lipa, e cila nuk qe e pranishme.

Megjithatë ishte PINK ajo që mposhti dy kosovaret duke fituar këtë çmim.

Ndryshe Rita Ora pa asnjë dyshim ishte mbretëresha e këtij edicioni, paraqitja e saj në tapetin e kuq mori lëvdata të mëdha.

COMMENTS