‘Kitty Hawk Flyer’, makina fluturuese nga Google (Video)

‘Kitty Hawk Flyer’, makina fluturuese nga Google (Video)

Samsung ‘harron’ Note 7, rikthehet fuqishëm me S8 (Video)
Vetura për njerëzit në karrocë (Video)

Google ka prezantuar projektin e saj më të ri dhe më fantastik që ka të bëjë me një makinë fluturuese.

Përfaqësuesi i Google, Larry Page ka prezantuar këtë makinë fluturuese që quhet “Kitty Hawk Flyer”. Ky mjet fluturues mund të mbajë një person dhe mund të ngrihet deri në 5 metra lartësi.

COMMENTS