Këto janë dosjet voluminoze që ka dërguar Serbia kundër Haradinajt (Foto)

Deputetja që pretendon protagonizmin përmes Veselit, e kishte akuzuar gabimisht edhe për vrasje
Matoshi i fton ekspertët e së drejtës ndërkombëtare të përfshihen në debat për çështjen e Surinamit

Para disa minutash ka nisur seanca gjyqësore ndaj liderit të AAK’së Ramush Haradinajt në Francë.

Që nga 4 janari Haradinaj është arrestuar në bazë të një fletarresti serb nën akuzat për krime lufte.

Pas arrestimit qeveria serbe i ka bërë thirrje autoriteve në Francë që ta ekstradojnë Haradinajn në Serbi për të cilin ka dërguar një dosje me mijëra faqe kundër ti.

Në disa fotografi në gjykatën në Colmar ku po mbahet seanca, shihet dosja me mijëra faqe kundër Haradinajt, të cilin gjykata atje e ka shqyrtuar dhe pritet të merr edhe vendimi për ekstradimin e tij në Serbi ose jo, edhe pse ky vemdim flitet se do të shtyhet për një sencë tjetër.

COMMENTS