Këta janë tre kandidatët potencial të LDK-së për kryeministër

Këta janë tre kandidatët potencial të LDK-së për kryeministër

Ligji për Trepçën, Kushtetuesja rrëzon kërkesën e Listës Serbe
Policia konfirmon 3 viktima nga aksidenti në magjistralen Prishtinë – Ferizaj (Foto)

Kreu aktual i LDK-së, Isa Mustafa ka paralajmëruar se nuk do të jetë më kandidat i këtij subjekti për kryeministër.

Ndërsa, në LDK janë tre kandidat të cilët janë potencial për të qenë kandidat për kryeministër.

Indeksonline mëson se emrat si: Lutfi Haziri, Avdullah Hoti dhe Kujtim Shala i kanë gjasat më të mëdha për të kandiduar për postin më të rëndesishëm në vend.

Vet kryeministri në largim Isa Mustafa tha se kandidati i LdK duhet të jetë dikush i ri.

COMMENTS