Kështu u prit Thaçi në Kroaci (Video)

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur me nderimet më të larta shtetërore nga Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, me të cilën po takohet në Zagreb, ku po qëndron për vizitë zyrtare. Thaçi do të takojë edhe kryeministrin Andrej Plenkoviq, si dhe do të ketë një drekë pune me kryetarin e Parlamentit, Gordan Jandrokoviq.

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, është pritur me nderimet më të larta shtetërore nga Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq, me të cilën po takohet në Zagreb, ku po qëndron për vizitë zyrtare.

Thaçi do të takojë edhe kryeministrin Andrej Plenkoviq, si dhe do të ketë një drekë pune me kryetarin e Parlamentit, Gordan Jandrokoviq.

COMMENTS