Kështu nuk e keni parë asnjëherë Ronaldon, shtyhet kokë më kokë me gjyqtarin (Video)

A po ndryshon Ronaldo? Nga një lojtar egoist ai duket se po shndërrohet në një lojtar shumë ekipor. Cristiano Ronaldo ishte kapiten pa shirit i Rea

A po ndryshon Ronaldo? Nga një lojtar egoist ai duket se po shndërrohet në një lojtar shumë ekipor.

Cristiano Ronaldo ishte kapiten pa shirit i Real Madridit të mërkurën mbrëma në sfidën ndaj Bayern Munichut në Ligën e Kampionëve, ku triumfuan “Los Blancos” 1:2.

Portugezi luajti rrolin e kapitenit të vërtetë. Në një moment, CR7 duket se shtyu me kokë edhe gjyqtarin, Nicola Rizzoli, kur akordoi penallti të paqenë në favor të vendasve, të cilën më pas e humbi, Arturo Vidal.

Pas golit të barazimit, portugezi kthehet nga stoli i “Los Blancos” duke bërtitur “Vamos” dhe gjatë gjithë kohës motivon bashkëlojtarët, duke luajtur kështu rrolin e një kapiteni të vërtetë,/GE/.

Për më shumë shikoni videon e publikuar nga “El Chiringuito de Jugones”:

COMMENTS