Kështu duhet ta hani lulelakrën (Video)

Chilli klasik me mish
Pasta greke me pulë

Grini një lulelakër. Qitni gjysmë luge kripë dhe lëreni që qëndrojë 20 minuta. Vendoseni në një leckë dhe shtrydhjani tepricën e ujit.

Lulelakrës së shtrydhur shtoni:

2 lugë vaj ulliri
1/3 e filxhanit alium
3 thelpinj të grirë hudhre
1 lugë borzilok të tharë
1/2 luge kripë
1/2luge piper
1/2 luge parmezan të grirë
2 vezë

Të gjitha përzieni bashkë. Kthejeni tepsinë mbrapsht dhe në të qitni letër të yndyrtë. Me duar formësoni ‘qoftet’. Piqni 35-40 minuta në 200 gradë celsius.

COMMENTS