Kështu duhet ta hani lulelakrën (Video)

Grini një lulelakër. Qitni gjysmë luge kripë dhe lëreni që qëndrojë 20 minuta. Vendoseni në një leckë dhe shtrydhjani tepricën e ujit. Lulelakrës s

Grini një lulelakër. Qitni gjysmë luge kripë dhe lëreni që qëndrojë 20 minuta. Vendoseni në një leckë dhe shtrydhjani tepricën e ujit.

Lulelakrës së shtrydhur shtoni:

2 lugë vaj ulliri
1/3 e filxhanit alium
3 thelpinj të grirë hudhre
1 lugë borzilok të tharë
1/2 luge kripë
1/2luge piper
1/2 luge parmezan të grirë
2 vezë

Të gjitha përzieni bashkë. Kthejeni tepsinë mbrapsht dhe në të qitni letër të yndyrtë. Me duar formësoni ‘qoftet’. Piqni 35-40 minuta në 200 gradë celsius.

COMMENTS