Kek me banane

Kek me banane

Suxhuk me speca
Pasta fussili me brokoli

Me këtë ëmbëlsirë, kemi rënë në dashuri që në shikim të parë.

Udhëzimet:

Gjalpën trazojeni bashkë me sheqerin e vezët derisa të përfitoni një masë kremoze. Bananet qërojini e shtypini. Shtojauni masës.

Në fund shtoni edhe miellin dhe të gjitha bashkë miksojini mirë.

Brumin e fituar zbrazeni në tepsinë, të cilën e keni lyer me gjalpë.

Ëmbëlsira piqet në furrën e parangrohur në 200 gradë për aforo 40 minuta.

COMMENTS