Katie në telashe me policinë, shkeli ligjin e Sheriatit duke dalë pa jelekë në vend mysliman (Foto +18)

Bukuroshja Katie Price ka shkelur ligjet e Maldiveve, duke dalë lakuriq në plazhe, një vend mysliman, ku lakuriqësia në vende publike është e ndaluar

Bukuroshja Katie Price ka shkelur ligjet e Maldiveve, duke dalë lakuriq në plazhe, një vend mysliman, ku lakuriqësia në vende publike është e ndaluar me ligj.

Ajo mund të përballet me një hetim policor për lakuriqësi, pasi u kap nga paparacët deri sa ishte topless, në pushimet që po kalonte me bashkëshortin Kieran Hayler, 30 veçar dhe pesë fëmijët e saj.

Nëse policia e vërteton se 38 vjeçarja ka shkelur ligjin, pas marrjes në pyetje mund të dënohet me një shumë të madhe parash apo me burgim.

“Kjo nuk është e lejuar dhe në qoftë se kjo është e vërtetë, policia lokale do të fillojë për ta hetuar”, kanë bërë të ditur për “Thesun” zyrtarë policor.

“Kjo është në kundërshtim me ligjin dhe kemi marrë këto akuza shumë seriozisht”, kanë shtuar ata.

COMMENTS