Katër skuadra luftojnë për dy bileta të ‘Championsit’

Katër skuadra luftojnë për dy bileta të ‘Championsit’

Borussia Dortmundi mund ta përfundojë edicionin frustrues me notë pozitive, duke konfirmuar kualifikimin në Ligën e Kampionëve në xhiron e fundit të k

Borussia Dortmundi mund ta përfundojë edicionin frustrues me notë pozitive, duke konfirmuar kualifikimin në Ligën e Kampionëve në xhiron e fundit të këtij edicioni në Bundesligë, që zhvillohet të shtunën (sot).

Xhiroja e fundit gjithashtu shihet si mundësi edhe për Hoffenheimin, Bayer Leverkusenin e Leipzigun. Bashkë me Dortmundin janë katër ekipe që synojnë dy vendet e fundit në Champions, pozitat tre dhe katër, pasi pozita një dhe dy tashmë janë siguruar nga Bayern Muncheni dhe Schalke.

Për herë të parë, katër ekipet e para në Bundesligë do të kualifikohen direkt në fazën e grupeve të Ligës së Kampionëve, pa kualifikime shtesë.

COMMENTS