Karkaleca me ragu fasulesh

Karkaleca me ragu fasulesh

Me 4 artikuj, për 10 minuta do të keni tortë çokollate të shkëlqyeshme! (video)
Krem-supa vitaminoze

Përbërësit:

120 gr. karkaleca
60 gr. fasule
50 ml. verë
1 karotë
lëng perimesh
1 qepë
1 selino
lëngu i një gjysmë limoni

Përgatitja:

Raguja përgatitet paraprakisht me kombinim selinoje, qepë dhe karotë duke i skuqur në tigan dhe duke i shtuar fasulet e ziera më parë së bashku me lëngun e perimeve.

Karkalecat fërgohen në tigan me lëng limoni, verë të bardhë dhe erëza të freskëta dhe i lëmë në flakë të shpejtë për dy minuta.

Serviren fasulet duke vendosur karkalecat sipër.

COMMENTS