Joshua fitoi me nokaut teknik, por edhe me pikë ishte në epërsi ndaj Takamit (Foto)

Joshua fitoi me nokaut teknik, por edhe me pikë ishte në epërsi ndaj Takamit (Foto)

Anthony Joshua ka arritur të mbrojë titujt e fituar muaj më parë kundër Wladimir Klitschkos. Boksieri britanik ka triumfuar mbrëmë në saje t

Anthony Joshua ka arritur të mbrojë titujt e fituar muaj më parë kundër Wladimir Klitschkos.

Boksieri britanik ka triumfuar mbrëmë në saje të një nokauti teknik kundër Carlos Takamit.

Ishte raundi i dhjetë kur gjyqtari ndërpreu ndeshjen pasi që vlerësoi se takam nuk është në gjendje të vazhdoi meçin.

Por, edhe në vlerësimet e gjyqtarëve del që Joshua kishte epërsi me pikë të fituara.

Anthony deri në raundin e dhjetë kishte tubuar 87 pikë ndërsa kundërshtari kishte katër më pak.

Pas ndeshjes, Takam i ka kërkuar rimeç Joshuas pasi që ndeshja nuk ka përfunduar në mënyrë të rregullt duke fajësuar gjyqtarët për ndërprerjen e ballafaqimit.

Ndryshe, britaniku ka mbrojtur dy titujt IBF dhe WBA në kategorinë e peshave të rënda.

COMMENTS