Java e 29-ë e Superligës së Kosovës vjen me derbe

Java e 29-ë e Superligës së Kosovës vjen me derbe

Java e 29-të e Superligës së Kosovës në futboll sjell shumë derbi por ndeshjet më interesante pritet të zhvillohen në Gjilan dhe në Pejë. Në Gjilan

Java e 29-të e Superligës së Kosovës në futboll sjell shumë derbi por ndeshjet më interesante pritet të zhvillohen në Gjilan dhe në Pejë.

Në Gjilan, Drita e pret skuadrën e Feronikelit, ku synon të vazhdojë serinë e ndeshjeve pa humbje dhe të ruaj vendin e parë ne tabelë.

Ndërsa ne Pejë skuadra e Prishtinës do të luajë kundër skuadrës së Llapit e cila si duket synim kryesor e ka të sigurojë vendin e dytë që të garojë në garat evropiane, transmeton ksp.

Ndeshjet tjera zhvillohen në Mitrovicë ku ndeshen Trepça 89 me Flamurtarin , në Gjakovë Vëllaznimi e pret Besën, Drenica luanë kundër Vllaznisë ndërsa ndeshja e fundit zhvillohet në mes të Lirisë dhe Gjilani-t

COMMENTS