Izraeli fiton Eurovision 2018, Eugen Bushpepa renditet i 11-ti

Izraeli fiton Eurovision 2018, Eugen Bushpepa renditet i 11-ti

Eugen Bushpepa e mbylli Europianin 2018 në vendin e 11-të pas votimit nga juritë dhe nga publiku. Ndërkohë festivalin Europian e ka fituar për këtë

Eugen Bushpepa e mbylli Europianin 2018 në vendin e 11-të pas votimit nga juritë dhe nga publiku.

Ndërkohë festivalin Europian e ka fituar për këtë vit Izraeli.

Në vend të dytë është renditur Qiproja. Izraeli me këngën ‘Toy’ të Nettas rezultoi fitues i sivjetem i Eurovisionit.

Netta fitoi garën evropiane me duelin e ngushtë me këngëtaren shqiptare Eleni Foureira, e cila përfaqësoi Qipron. Izraeli mblodhi 529 pikë ndërsa Qipro në fund kishte 436 pikë.

COMMENTS