Islami fe terroriste? Kjo është përgjigja e Noizyt që i shokoi të gjithë (Video)

Feja islame nga shumë njerëz në botë njihet si fe terroriste, për shkak të njollosjes së emrit nga njerëz që praktikojnë terrorizmin, siç është organi

Feja islame nga shumë njerëz në botë njihet si fe terroriste, për shkak të njollosjes së emrit nga njerëz që praktikojnë terrorizmin, siç është organizata ISIS.

Mirëpo, a mendon reperi Noizy që Islami është fe terroriste?

Në një video që po qarkullon në Youtube, video e shkëputur nga një emision shqiptar, Noizy e kishte dhënë një përgjigje të qartë lidhur me këtë çështje, shkruan lajmi.net

Ai ishte në emisionin ‘Zonë e Lirë’ dhe i pyetur nga Çani se si e sheh këtë fe, ai ka thënë se është një gabim shumë i madh se si njerëzit kanë qejf t’ia njollosin emrin kësaj feje.

Po ashtu, ai ka bërë edhe një fajësim për media. Kuptojeni në videon më poshtë.

COMMENTS