Ish-prokurorja Bamieh përqesh EULEX-in për rastin Limaj

Ish-prokurorja Bamieh përqesh EULEX-in për rastin Limaj

Lutfi Haziri i ‘dorëzoi’ detyrën e kryetarit, Festina Kurteshit (Foto)
Lirohen Albin Kurti, Donika Kadaj Bujupi dhe Albulena Haxhiu

Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, ish-prokurorja e që denoncoi korrupsionin e ndërkombëtarëve, Maria Thuraja Bamieh, ka ironizuar me misionin ndërkombëtar të BE-së në Kosovë.

Bamieh ka thënë se pavarësisht buxhetit të lartë që ka nuk mund të sigurojë mikrofon në procesin gjyqësor ndaj Fatmir Limaj.

‘Ne të gjithë dëgjojmë se buxheti i EULEX-it është i madh që ata mund të sigurojnë mikrofonat drejt. I gjithë ky rast është një fiasko e neglizhencës së prokurorisë! Çfarë shakaje’, shkruan Bamieh.

COMMENTS