Isco mungon në El Clasico

Isco mungon në El Clasico

Rezonanca magnetike ndaj të cilës Isco iu nënshtruan gjatë ditës së djeshme nuk ka dhënë lajme të mira. Madje është vërtetuar se lojtari Madrilen v

Rezonanca magnetike ndaj të cilës Isco iu nënshtruan gjatë ditës së djeshme nuk ka dhënë lajme të mira.

Madje është vërtetuar se lojtari Madrilen vuan nga një crregullim në shpatullim e krahut të majtë dhe koha e rikthimit të tij mund të shkojë deri në 3 javë. Edhe pse rikthimi në fushë varet nga evolucioni i rikuperimit të tij, ajo që duket e sigurtë për Zidane është se nuk do të mund të llogaritë në të as në El Clasicon e 6 majit, duke e ditur që nuk mund të llogaritë as në ndeshjen kthyese ndaj Bayernit të martën.

Isco do të përqendrohet në rikthimin për finalen e Kievit nëse ekipi arrin të kualifikohet, finale e cila luhet më 26 maj dhe për botërorin Rusia 2018. Dëmtimi ka një fazë të cilat duhet të respektohen gjatë rikuperimit dhe nëse nuk i përsëritet do të jetë mirë, por nëse nuk rikuperohet mirë atëherë do të duhet të bëhet operacion sikurse Ramos në vitin e kaluar në të njejtën pjesë të trupit, në shpatullën e krahut.

COMMENTS