Interi është duke e menduar një ofertë për yllin e Real Madridit, Iscon.

I pari i Suning Group, Zhang Jindong, është takuar dirë më parë me presidentin Florentino Perez, ku i ka treguar për interesimin që kanë për disa lojt

I pari i Suning Group, Zhang Jindong, është takuar dirë më parë me presidentin Florentino Perez, ku i ka treguar për interesimin që kanë për disa lojtarë.

Sipas Corriere dello Sport, Nerazzurrët janë duke menduar të bëjnë ofertë për 24 vjeçarin e mbretërve, Iscon.

Ai ka kontratë me klubin deri në vitin 2018, dhe nëse spanjollët nuk e shesin apo rinovojnë me të, mund ta humbin pas një viti me parametra zero.

Ai nuk është një nga lojtarët e preferuar të Zinedine Zidanes për skuadër e parë.

Ai ka luajtur vetëm në 11 ndeshje të La Ligas nga minuta e parë, ndërsa ka arritur të shënojë pesë gola.

Interi duhet të përballet me konkurrencën e Juventusit që po ashtu e duan lojtarin.

COMMENTS